טיפול CBT בילדים ונוער

טיפול CBT הוא תהליך ממוקד של למידה ושינוי.

הוא מתחיל מהיכרות והבנת הצרכים והרצונות, הקשיים החוזקות, בפיתוח מודעות לכוח הבחירה שלנו. 

בפרידה מדפוסים שלא מקדמים אותנו ולמידה של אפשרויות חדשות שמייצרות שינוי בחיינו. 

שימור השינוי

מודעות ולמידה

קביעת מטרות

הבנת הקשיים

הכרות

נתחיל בהיכרות - בטיפול בילדים ונוער אני פוגשת קודם אתכם ההורים. קצת שואלת, הרבה מקשיבה.  מקשיבה לאיך הכל התחיל- הריון ולידה,  התפתחות. מקשיבה לאיך התחילו הקשיים,  איך הם מתבטאים עכשיו ביומיום, מה ניסיתם ומה עזר…מקשיבה למי אתם כהורים, מה הצרכים, הרצונות ואיך אתם רואים את ילדכם והקשיים שלו. 

ואז אני מתחילה להכיר את הילד שלכם - באופן מותאם דרך שיחה, משחק, יצירה.  מנסה להבין את העולם שלו,  מה מסקרן ומלהיב אותו, מה מאיים ומפחיד,  מה היה רוצה לשנות,  איזה עוצמות ויכולות יש לו, מה הקשיים, איך הוא תופס אותם ומה יעזור לו לעשות שינוי. 

יחד איתכם ועם ילדכם אנחנו מגלים את מוקדי הקושי ומבינים איך הוא נוצר ומה משמר אותו. יחד אנחנו מגדירים את מטרות הטיפול ותכנית ההתערבות.

בתהליך הטיפול נלמד ונתאמן בשינוי ממוקד על פי מטרות

נלמד מודעות לפרשנות ולתגובה שלנו למה שקורה סביבנו. נגלה שאין רק דרך אחת, זאת המוכרת, בה אנחנו שוב ושוב פועלים ומביאה אותנו לאותו מקום אלא שיש אפשרויות נוספות שיכולות להוביל למקומות אחרים. 

 

נכיר ונבין את מרכיבי החוויה - יחסי הגומלין בינהם, איך לפתח מודעות לכל אחד ולהשפעתו על הבחירות שלנו. 

מעגל מרכיבי החוויה - לחצ.י על המרכיבים:

מה קרה?

לכל ילד ומשפחה מותאם הטיפול באופן מדויק - מספר המפגשים, קצב התקדמות הטיפול, דרכי העבודה, השותפים במפגש, כל אלו נקבעים יחד איתכם לפי הצרכים והרצונות. בתהליכי טיפול בהם אני עובדת עם הילד או הנער, אפגש בנוסף גם עם ההורים להדרכת הורים. יש תהליכי טיפול בהם כלל לא אפגוש את הילד ואפגוש רק אתכם ההורים. 

טיפול מערכתי - אני רואה את זה שוב ושוב, כדי שילד יחולל שינוי בחייו גם בבית וגם במערכת החינוכית בדרך כלל צריך להתרחש שינוי. לפעמים זה רק קצת לדייק את התגובות שלנו, לפעמים זו למידה של דברים חדשים, לפעמים זו מערכת תמיכה וחיזוקים שנבנה ביחד, לפעמים הבהירות והבנת הקשיים של הילד ונקודת מבטו כבר יוצרים משהו אחר ולפעמים זו השפה אחידה שנוצרת בין הבית והצוות החינוכי

העבודה האמיתית נעשית בין המפגשים. בכל פגישה תקבלו משימת בית שתאפשר אימון והטמעה של הלמידה.

 

מחכה לפגוש אתכם,  אילה.